Ekoturist

Поддржано од Европска Унија

Грнчар за 5 дена

Грнчар за 5 дена

300.00

Прекрасна можност да се запознае и делумно да се изучат основни техники и вештини прекрасниот и редок занает – Грнчарството и тоа само за 5 дена. Од почетните вештини на грнчарско тркало, преку разни техники, до финален производ декориран по своја желба кој останува за спомен. Во меѓувреме ќе се посетат и прекрасни историски места и национални ресторани во Скопје кои нудат незаборавно искуство.

• Време на турата: 5 ноќи/6 дена

• Цената е по лице

• Група: до 6 луѓе

• Закажување: 3 дена однапред

Clear dates

Category:

Description

Во цената е вклучено

⦁ 5 ноќевања во хотел со 3 ѕвезди
⦁ Појадок, ручек, вечера
⦁ 5 дневна обука во грнчарска работилница
⦁ Сите билети за посета на локалитети
⦁ На секој оброк вклучени се по два алкохолни или безалкохолни пијалоци

Во цената не е вклучено

⦁ Сите слободни активности надвор од програмата

• Храна: не е потребно носење сендвичи
• Пијалок: не е потребно носење вода
• Облека: без посебни подготовки
• Кондиција: наменета за сите
• Превоз: комбе/пешки

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Грнчар за 5 дена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *