Ekoturist

Поддржано од Европска Унија

Допри ја природата, допри го сонцето

Допри ја природата, допри го сонцето

230.00

Допри ја убавата природа во подножјето на планината Кожуф, во селото Мрежичко. Селото има своја приказна и историја, но доколку истата би била споделена нема да биде мистична и интересна. Со фактот дека најголемата фабрика за производство на вода како и планинарскиот дом се сместени во самиот центар на селото, е потврда за вредноста на местото.
Во околината имате хотел Трасер, елитни куќи и викендици на високи дејци.
Ви нудиме историски опис на структурата на самото село, прошетка низ ридско планиската околина и ручек помеѓу две реки.
Вториот ден на прошетката ве водиме во длабочината на недопрените природни убавини, како и природното богатство.
Атракција е рудникот Алшар, пештерските убавини и водопади и остатоците од некогашните римски населби.
Поста на рибник кадешто се одгледуват неколку видови на риба во еколошки услови .
• Време на турата: 2 ноќи/3 дена
• Цената е по лице

Clear dates

Category:

Description

Во цената е вклучено:
• 1 полн пансион во Мотелот
• 2 Полупансиони
• 3 Возила за остварување на замислената туристичка понуда од наша страна
• 1 Мајстор по борeчки вештини за утринска рекреација за целио престој
• 1 Професионален масер со целокупна опрема за професионална масажа
• 4 Дегустации на вина со закуска
• 4 Посети на знаменитости/архолошки локалитети природни или вештачки реткости или легенди
• 1 Туристички водич за целиот престој на располагање на групата.
• 1 Стручен експерт по рибарство и одгледување на риба

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Допри ја природата, допри го сонцето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *